1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 16.01.2019 р. N 151/6/99-99-12-01-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення товариства, та у межах компетенції повідомляє таке.
Суб'єкт господарювання звертається до контролюючого органу з проханням надати консультацію щодо класифікації окремих видів алкогольних напоїв відповідно до УКТ ЗЕД.
Класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється відповідно до УКТ ЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України і затверджена Законом України від 19 вересня 2013 року N 584-VII "Про Митний тариф України", Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, приміток до розділів і груп та характеристик товарів, які визначаються на підставі товаросупровідних документів та інформації від виробника.
Відповідно до вимог УКТ ЗЕД спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, лікери та інші напої, що містять спирт розглядаються у товарній позиції 2208.
У товарній підпозиції 2208 20 класифікуються спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду.
Згідно з міжнародним законодавством про контрольовані назви за походженням коньяком (cognac) може називатись напій, виготовлений на основі спиртів, отриманих у Франції, в департаментах Шаранта та Шаранта-Маритим та частини департаментів Дордоно та Де Севр. Найбільш відомими у світі є чотири фірми, що виготовляють біля 70 % всього об'єму коньяків Франції: "Енессі" (Henessy), "Мартель" (Martel), "Ремі Мартін" (Remi Martyn), "Курвуазьє" (Courvoisier). Крім цих фірм, у Франції існує багато інших коньячних домів з різним об'ємом виробництва.

................
Перейти до повного тексту