1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДФС
Лист
04.01.2017 № 27/6/99-99-15-02-02-15
Державна фіскальна служба України глянула лист щодо включення до розрахунку діапазону рентабельності від’ємних показників та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Згідно з п.п. 39.3.2.2 п.п. 39.3.2 п. 39.3 ст. 39 Кодексу в редакції, чинній до 1 січня 2017 року, якщо під час застосування методів трансфертного ціноутворення порівняння ціни або фінансового показника контрольованої операції проводиться з цінами або фінансовими показниками кількох співставних неконтрольованих операцій, використовується діапазон цін (рентабельності).
У разі наявності кількох співставних неконтрольованих операцій використання діапазону цін (рентабельності) є обов’язковим.
Підпунктом 39.3.2.4 п.п. 39.3.2 п. 39.3 ст. 39 Кодексу визначено, що вибір показника рентабельності може здійснюватися з урахуванням, зокрема, але не виключно, таких факторів:
виду діяльності сторони контрольованої операції;
розподілу функцій, ризиків, активів сторін;
економічної обґрунтованості обраного показника;
незалежності показника від доходів та/або витрат, визнаних в операціях між пов’язаними сторонами.
Невиключний перелік фінансових показників, що можуть бути використані під час визначення рівня рентабельності контрольованих операцій, наведено у п.п. 39.3.2.5 п.п. 39.3.2 п. 39.3 ст. 39 Кодексу.
Показники рентабельності для цілей ст. 39 Кодексу визначаються на підставі даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності, відображених за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами відповідно до стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності, що використовуються в Україні, з відповідним коригуванням для забезпечення співставності показників (п.п. 39.3.2.6 п.п. 39.3.2 п. 39.3 ст. 39 Кодексу).
Кодекс не встановлює інших вимог щодо вибору або розрахунку фінансових показників, зокрема не містить обмеження щодо включення до діапазону рентабельності від’ємних фінансових показників (показників рентабельності).
Більш детально питання застосування фінансових показників розглядається у Розділі II "Методи трансфертного ціноутворення" Настанов Організації економічного співробітництва та розвитку щодо трансфертного ціноутворення для транснаціональних компаній та податкових служб (далі – Настанови OECP), зокрема для методу чистого прибутку (метод чистої маржі від операцій згідно з Настановами ОЕСР), рекомендації щодо вибору та використання індикаторів чистого прибутку наводяться у підпунктах 2.76-2.99.

................
Перейти до повного тексту