- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
11.12.2018 N 5189/Ч/99-99-13-01-02-14/ІПК |
Державна фіскальна служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексуУкраїни (далі -
ПКУ), розглянула Ваше звернення щодо доходів та витрат платника на загальній системі оподаткування та з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні, повідомляє таке.
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців визначений ст.
177 ПКУ.
Згідно з п. 177.2 ст.
177 ПКУ об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
До складу загального оподатковуваного доходу зараховується виручка, що надійшла фізичній особі - підприємцю як в грошовій, так і в натуральній формі, а саме:
- виручка у вигляді безготівкових грошових коштів, що надійшли на банківський рахунок чи в готівковій формі безпосередньо підприємцю чи його працівникам на місці здійснення розрахунків (в т.ч. відсотки банку);
- виручка в натуральній (негрошовій формі);
- суми штрафів і пені, отримані від інших суб'єктів підприємництва за договорами цивільно-правового характеру за порушення умов договорів та інші доходи, які пов'язані із здійсненням підприємницької діяльності.
Так як виручкою фізичної особи - підприємця вважається дохід, отриманий у грошовій та негрошовій формі, то датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (у касу) або отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів.
Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем, визначений п. 177.4 ст.
177 ПКУ.
До складу витрат включаються тільки витрати, які пов'язані з отриманням доходу та підтвердженні відповідними документами про їх оплату.
Оскільки для визначення чистого оподатковуваного прибутку витрати фізичної особи - підприємця на загальній системі оподатковування формуються при отриманні доходу, то така фізична особа має право врахувати суму витрат, яка безпосередньо пов'язана з отриманням доходу, незалежно від того на якій системі оподаткування вони фактично були понесені.
................Перейти до повного тексту