- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
11.12.2018 N 5188/В/99-99-13-01-02-14/ІПК
Державна фіскальна служба України, керуючись статтею
52 Податкового кодексуУкраїни (далі -
ПКУ), розглянула Ваше звернення про отримання індивідуальної податкової консультації щодо оподаткування доходів, одержаних від продажу товарів за договорами комісії і застосування реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні комісійної торгівлі та повідомляє таке.
Відповідно до ст.
42 Господарського кодексуУкраїни (далі -
ГКУ) підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначено
Податковим кодексомУкраїни (далі -
ПКУ).
Спрощена система оподаткування є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст.
297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, встановлених главою 1 розділу XIV
ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст.
291 ПКУ).
Пунктом 1 ст.
1011 Цивільного кодексу визначено, що за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов'язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.
Згідно п. 292.1 ст.
292 ПКУ визначено, що доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
................Перейти до повного тексту