- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
10.12.2018 N 5176/6/99-99-14-03-03-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) про надання індивідуальної податкової консультації стосовно права контролюючого органу видавати наказ про проведення невиїзної документальної перевірки з підстав, передбачених підпунктами 78.1.1, 78.1.2, 78.1.4 пункту 78.1 статті
78 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у разі ненадання платником податків пояснень та документів на запит контролюючого органу, та повідомляє таке.
Статтею 6 та частиною другою статті
19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 75.1
Кодексу документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених Кодексом.
Згідно з підпунктом 78.1.1 пункту 78.1
Кодексу документальна позапланова перевірка здійснюється якщо отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником податків валютного, податкового та іншого не врегульованого Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи та у разі, якщо платник податків не надасть протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, пояснення та їх документальні підтвердження на обов’язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків відповідно валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно з підпунктом 78.1.2 пункту 78.1 статті
78 Кодексу документальна позапланова перевірка здійснюється у разі, якщо платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення, якщо їх подання передбачено законом. При цьому цією нормою не передбачено направлення письмового запиту платнику податків.
Згідно з підпунктом 78.1.4 пункту 78.1 статті
78 Кодексу документальна позапланова перевірка здійснюється у разі, якщо виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначено виявлену недостовірність даних та відповідну декларацію протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.
Контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження (пункт 73.3 статті
73 Кодексу).
Такий запит підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу і повинен містити:
1) підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;
2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;
................Перейти до повного тексту