- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
30.11.2018 N 5023/6/99-99-17-04-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України, керуючись статтею
52 глави 3 розділу II
Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), розглянула звернення платника і надає індивідуальну податкову консультацію з питання списання безнадійного податкового боргу, що виник унаслідок обставин непереборної сили - тимчасової окупації Автономної Республіки Крим.
За даними інформаційної системи органів ДФС станом на поточну дату за підприємством обліковується податковий борг, частина якого виникла у період перебування підприємства на території ВЕЗ "Крим".
Органами ДФС здійснюється списання безнадійного податкового боргу згідно зі статтею
101 Кодексу.
Згідно з положеннями цієї статті списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.
Згідно з
Порядком N 577 під терміном "безнадійний податковий борг" слід розуміти, зокрема, податковий борг платника податків, що виник унаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Такий факт непереборної сили підтверджується, зокрема, Торгово-промисловою палатою України.
Разом з тим, надані платником сертифікати Торгово-промислової палати України не містять необхідної інформації. Зокрема, у цих сертифікатах відсутній зафіксований причино-наслідковий зв’язок між фактом настання форс-мажорних обставин та їх конкретною дією на фінансово-господарську діяльність платника, а також посилання на будь-які підтвердні документи вповноважених органів.
Отже, органи ДФС не мають підстав для списання податкового боргу підприємства як безнадійного згідно з положеннями статті
101 Кодексу.
................Перейти до повного тексту