1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
20.11.2018 N 4897/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит ТОВ (далі - Товариство) щодо надання податкової консультації стосовно питань визначення акцизного складу та розпорядника акцизного складу, встановлення витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального та повідомляє таке.
Як зазначено у запиті, Товариство здійснює діяльність з переважно роздрібної реалізації скрапленого газу "пропан-бутан" через мережу орендованих АГЗС. Усі орендовані підприємством АГЗС розташовані на відкритих майданчиках (не у приміщеннях), на яких встановлені металеві ємності, трубопроводи та паливороздавальні колонки, з яких здійснюється продаж скрапленого газу третім особам.
Згідно інформації п. 1.2. доданої до запиту копії Договору оренди нерухомого майна Товариство орендує саме нежитлову будівлю, яка належить ОРЕНДОДАВЦЮ на підставі Договору купівлі-продажу нежитлової будівлі.
Посилаючись на положення п. 14.1.6. ст. 14 Кодексу щодо визначення акцизним складом приміщень де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, Товариство звертається за роз'ясненням питань:
тотожності акцизного складу АГЗС (питання 1, 2 запиту);
визначення розпорядником акцизного складу Товариства, що здійснює роздрібний продаж скрапленого газу "пропан-бутан" через АГЗС за умови не здійснення ним комплексу дій з вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження пального (питання 3, 4 запиту);
обов'язку встановлення витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників на усіх резервуарах АГЗС (питання 5);
які витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники дозволено встановлювати на резервуарах АГЗС (питання 6).
Щодо питань визначення акцизним складом лише приміщень та тотожності АГЗС акцизному складу.
Акцизний склад - спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, зокрема де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження- розвантаження, зберігання пального, за винятком приміщень для навантаження- розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу (п. 14.1.6. ст. 14 Кодексу).
Будівлі - земельні поліпшення, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених (несуче-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення майна, тварин, рослин, збереження інших матеріальних цінностей, провадження економічної діяльності (п. 14.1.15 ст. 14 Кодексу).
Отже, орендовані Товариством АГЗС резервуари тотожні акцизному складу.
Щодо визначення розпорядником акцизного складу роздрібного реалізатора скрапленого газу "пропан-бутан" через АГЗС.
Розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, зокрема, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження- розвантаження, зберігання пального, крім суб'єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального (п. 14.1.224 ст. 14 Кодексу).
Відповідно до вимог ст. 230 Кодексу постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 року N 891 затверджено Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого та реалізованого пального і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку (далі - Порядок).
Згідно з п. 2 Порядку резервуар - це законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки у вигляді стаціонарної споруди або ємності, який призначений для здійснення операцій з обігу пального та його зберігання та для якого встановлена залежність його місткості від абсолютної висоти рівня пального в резервуарі, що оформлено у вигляді градуювальної таблиці.
Також пп. 4 п. 1 Порядку визначено, що обіг пального - будь-які операції, що передбачають:
фізичне отримання розпорядником акцизного складу пального з переходом права власності чи без переходу права власності на пальне (операції з виробництва, придбання, комісії, доручення, відповідального зберігання та інші операції);

................
Перейти до повного тексту