1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
13.11.2018 N 4799/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
Щодо отримання Довідки податкового резидента України, визначення доходу платника єдиного податку третьої групи - юридичної особи
Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо надання податкової консультації, керуючись ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відс. та запитує (1) про процедуру отримання Довідки податкового резидента України (далі - Довідка) з метою застосування ст. 12 Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування та попередження ухилень від сплати податків (далі - Угода), чи існують заборони, обмеження для Товариства для отримання зазначеної Довідки, (2) яка ставка податку та база оподаткування застосовується у випадку отримання прибутку (у вигляді роялті за використання програмного забезпечення) від юридичної особи (резидента Російської Федерації) за ліцензійним договором.
1. Порядок надання та форма довідки, що підтверджує статус податкового резидента України, затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 12.04.2002 р. N 173 (далі - наказ N 173).
Підпунктом 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено поняття "резиденти". Зокрема, резидентами є юридичні особи та їх відокремлені особи, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням як на її території, так і за її межами.
Угода, яку ратифіковано Верховною Радою України 06.10.1995 р. ( Закон України N 369/95-ВР), є чинною в українсько-російських податкових відносинах з 03.08.1999 р.
Угода застосовується до осіб, які є резидентами однієї або обох Договірних Держав (ст. 1 Угоди).
Відповідно до пп. 1, 2 ст. 2 Угоди її положення поширюються на податки на доходи і майно, що стягуються відповідно до законодавства Договірної Держави, незалежно від способу їх стягнення. Податками на доход і майно вважаються всі податки, що стягуються із загальної суми доходу та вартості майна або з елементів доходу, включаючи податки на доходи від відчужування рухомого і нерухомого майна і податки на загальну суму заробітної плати і інших винагород, сплачуваних будь-якою особою.
У п. 3 ст. 2 Угоди вказані податки, на які поширюється її дія, а п. 4 ст. 2 Угоди встановлено, що ця Угода поширюється також на будь-які подібні або по суті аналогічні податки, які будуть стягуватись однією з Договірних Держав після дати підписання цієї Угоди в доповнення або замість існуючих податків.
Отже, для цілей застосування Угоди Товариство, яке є платником єдиного податку третьої групи і отримує доходи з джерел за межами України, може отримати довідку, що підтверджує статус податкового резидента України, відповідно до наказу N 173.
2. Доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 293 Кодексу (пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу).
Врахування витрат при визначенні доходу платника єдиного податку Кодексом не передбачено.

................
Перейти до повного тексту