- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
02.11.2018 № 4657/ІПК/16-31-13-02-15 |
Відповідно до ст.
52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 за №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі -
ПКУ) розглянуто звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо визначення доходу фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку, які здійснюють діяльність за договорами доручення, та в межах компетенції повідомляє наступне.
Статтею
2 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV, із змінами та доповненнями (далі -
ЦКУ), визначено, що учасниками цивільних відносин визнаються фізичні та юридичні особи.
Відносини, що виникають за договором доручення, регулюються положеннями глави 68
ЦКУ.
Зокрема, ч. 1 ст.
1000 ЦКУ визначено, що за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії.
Згідно із ст.
1003 ЦКУ у договорі доручення або у виданій на підставі договору довіреності мають бути чітко визначені юридичні дії, які належить вчинити повіреному. Дії, які належить вчинити повіреному, мають бути правомірними, конкретними та здійсненними.
Повірений має право на плату за виконання свого обов'язку за договором доручення, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо в договорі доручення не визначено розміру плати повіреному або порядок її виплати, вона виплачується після виконання доручення відповідно до звичайних цін на такі послуги (ст.
1002 ЦКУ).
Відповідно до ч. 1 ст.
1007 ЦКУ Довіритель зобов'язаний видати повіреному довіреність на вчинення юридичних дій, передбачених договором доручення
Довіритель зобов'язаний, якщо інше не встановлено договором:
1) забезпечити повіреного засобами, необхідними для виконання доручення;
2) відшкодувати повіреному витрати, пов'язані з виконанням доручення, (ч. 2 ст.
1007 ЦКУ).
Пунктом 292.1 ст.
292 ПКУ визначено, що доходом платника єдиного податку фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст.
292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента) (п. 292.4 ст.
292 ПКУ).
................Перейти до повного тексту