1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
12.10.2018 N 4411/6/99-99-15-01-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України керуючись статтею 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула звернення ПрАТ щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно подання податкової звітності при реорганізації (перетворенні) підприємства і повідомляє таке.
Відповідно до пункту 52.1 статті 52 Кодексу за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до статті 104 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно з частиною першою статті 106 ЦКУ злиття, приєднання, поділ та перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
Статтею 107 ЦКУ встановлено порядок припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу та перетворення.
Водночас статтею 108 ЦКУ встановлено, що перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
Відповідно до частини 5 статті 4 Закону України від 15 травня 2003 року N 755-IV " Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" у разі перетворення юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення, та державна реєстрація новоутвореної юридичної особи. Перетворення вважається завершеним з дати державної реєстрації новоутвореної юридичної особи.
Щодо подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств
Відповідно до підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Разом з відповідною податковою декларацією платник податку на прибуток подає квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог статті 137 Кодексу. Фінансова звітність, що складається та подається платниками податку на прибуток, є додатком до декларації та її невід'ємною частиною (пункт 46.2 статті 46 Кодексу).
У разі якщо платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого податкового (звітного) періоду), останнім податковим (звітним) періодом вважається період, на який припадає дата ліквідації (підпункт 137.4.3 пункту 137.4 статті 137 Кодексу).
З урахуванням зазначеного, підприємство, що припиняється у процесі реорганізації шляхом перетворення, повинно скласти податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, на який припадає дата його реорганізації (перетворення).
Отже ПрАТ, що припиняється у процесі реорганізації шляхом перетворення у ТОВ, повинно скласти податкову декларацію з податку на прибуток підприємств з позначкою страховика у рядку 9 "Особливих відміток" за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р. N 897, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 р. за N 1415/27860 (у редакції наказу Мінфіну від 28.04.2017 р. N 467), за звітний період, на який припадає дата його перетворення, та самостійно здійснити розрахунок з бюджетом.
Щодо подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств новоствореним платником податку на прибутокТОВ повідомляємо, що у разі, якщо особа ставиться на облік контролюючим органом як платник податку на прибуток підприємств протягом податкового (звітного) періоду, перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду (підпункт 137.4.2 пункту 137.4 статті 137 Кодексу).
Податкова декларація за звітний (податковий) рік подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.6 пункту 49.18 статті 49 Кодексу).
Щодо подання податковим агентом податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ)
Відповідно до підпункту "б" пункту 176.2 статті 176 Кодексу особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу (40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу), податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.
Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ), затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. N 4, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 р. за N 111/26556 (далі - Податковий розрахунок за формою N 1 ДФ).
Відповідно до розділу II Податкового розрахунку за формою N 1ДФ зазначена звітність подається окремо за кожний квартал протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.
Так, граничний термін подання Податкового розрахунку за формою N 1ДФ за III квартал 2018 року - до 10.11.2018 р., за IV квартал 2018 року - до 10.02.2019 р.
При цьому, податкова звітність подається платником податку до контролюючих органів згідно зі статтею 49 Кодексу.
Пунктом 49.3 статті 49 Кодексу передбачено, що податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Кодексом, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
Щодо подання податкової декларації з плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Підставою для нарахування плати за землю є дані державного земельного кадастру та договір оренди земельної ділянки (пункт 286.1 статті 286, пункт 288.1 статті 288 Кодексу), а також дата виникнення у юридичної особи права на таку ділянку.
Отже, питання подання податкової декларації з плати за землю - вид декларації ("Звітна", "Нова звітна", "Уточнююча") та строк її подання, потребує аналізу землевпорядних та правовстановлюючих документів за кожною окремою земельною ділянкою, що в порядку статті - 79-1Земельного кодексу України, набула статусу об'єкта цивільних прав та ідентифікована за такими необхідними для обчислення податкових зобов'язань з плати за землю елементами податку, як: платник - власник або користувач; об'єкт оподаткування - межі та площа; база оподаткування - нормативна грошова оцінка; ставки (стаття 7 Кодексу).

................
Перейти до повного тексту