- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
08.10.2018 № 4338/ІПК/8/09-19-12-04-17 |
Щодо перебування на спрощеній системі оподаткування
ГУ ДФС в Івано-Франківській області розглянуло лист Товариства щодо з'ясування питання наявності підстав для переходу на загальну систему оподаткування юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи у випадку здійснення операцій з продажу корпоративних прав та, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами і доповненнями (далі - Кодекс), повідомляємо наступне.
Пунктом 291.5 ст.
291 Кодексувизначені види діяльності, при здійсненні яких суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці) не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп, це зокрема діяльність у сфері фінансового посередництва та діяльність з управління підприємствами.
Згідно з пп. 4, 5 частини першої ст.
1 Закону України від 12 липня 2001 року N 2664-III "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", зі змінами та доповненнями, фінансові активи це - кошти, цінні папери, боргові зобов'язання та право вимоги боргу, що не віднесені до цінних паперів. Фінансовими послугами є операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів.
Відповідно до абзацу третього ст.
333 Господарського кодексу Українифінансове посередництво - діяльність, пов'язана з отриманням та перерозподілом фінансових коштів, крім випадків, передбачених законодавством. Фінансове посередництво здійснюється установами банків та іншими фінансово-кредитними організаціями.
Корпоративними правами є права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами (пп. 14.1.90 п. 14.1 ст.
14 Кодексу).
Участь у формуванні статутного капіталу іншої юридичної особи є господарською операцією з придбання корпоративних прав, тобто здійсненням прямих фінансових інвестицій (пп. 14.1.81 п. 14.1 ст.
14 Кодексу).
Умовою, за якою суб'єкт господарювання не може бути на спрощеній системі оподаткування, є обрані цим суб'єктом види діяльності, зазначені у пп. 291.5.1 п. 291.5 ст.
291 Кодексу, які заявлені ним при державній реєстрації.
Якщо здійснення операції з продажу цінних паперів та корпоративних прав не є обраними видами діяльності, то такі разові господарські операції не є підставою для переходу на загальну систему оподаткування.
Визначення доходу (об'єкта оподаткування) платника єдиного податку - юридичної особи третьої групи регулюється ч. 2 п. 292.1 ст.
292 Кодексу: доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст.
292 Кодексу. Датою отримання доходу вважається дата отримання платником єдиного податку коштів (п. 292.6 ст.
292 Кодексу).
................Перейти до повного тексту