1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
23.08.2018 N 15250/5/99-99-12-02-03-16
Щодо визначення платника екологічного податку
Державна фіскальна служба України щодо визначення платника екологічного податку повідомляє.
У зверненні порушені такі питання:
1. Якщо установа здійснює тимчасове розміщення (зберігання) відходів до їх передачі на утилізацію та захоронення, то вона не є платником цього різновиду екологічного податку, але лише за наявності договору на видалення та утилізацію відходів із суб'єктами господарювання (комунальними або спеціалізованими підприємствами тощо)?
2. Чи потрібно платити екологічний податок за утворення побутових відходів бюджетною установою? Чи потрібно сплачувати екологічний податок, якщо установа після використання люмінесцентних ламп передала їх спеціалізованому підприємству на утилізацію?
3. Чи дійсно екологічний податок за здійснення скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти повинні сплачувати до бюджету первинні водокористувачі, що надають послугу з водовідведення? Хто є платником екологічного податку, що справляється за скиди стічних вод у системи каналізації?
Особливості справляння екологічного податку регламентовано розділом VIII Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
Питання 1, 2.
Згідно з пп. 14.1.223 п. 14.1 ст. 14 Кодексу розміщення відходів - постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях або об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів.
Платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, у тому числі бюджетні установи, під час провадження діяльності яких на території України здійснюється, зокрема, розміщення відходів (пп. 240.1.3 п. 240.1 ст. 240 Кодексу).
Разом з тим не є платниками екологічного податку за розміщення відходів суб'єкти господарювання, які розміщують на власних територіях (об'єктах) виключно відходи як вторинну сировину (п. 240.5 ст. 240 Кодексу).
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про відходи" суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами укладають договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів на певній території, на якій знаходиться об'єкт утворення відходів.
Таким чином, суб'єкти господарювання, які здійснюють тимчасове розміщення (зберігання) відходів до їх передачі на утилізацію та захоронення, за умови наявності у них договорів на видалення та утилізацію відходів зі спеціалізованими підприємствами, які мають дозвільні документи на поводження з відходами, не є платниками екологічного податку.

................
Перейти до повного тексту