1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
20.07.2018 N 24188/6/99-99-14-05-01-15
Щодо форми товарного чеку (квитанції) та оприбуткування готівки фізичними особами - підприємцями - платниками єдиного податку у книзі обліку доходів / книзі обліку доходів та витрат
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо форми товарного чеку (квитанції) та оприбуткування готівки фізичними особами - підприємцями - платниками єдиного податку у книзі обліку доходів / книзі обліку доходів та витрат і в межах компетенції повідомляє.
Згідно з п. 6 ст. 9 Закону України від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексуУкраїни до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Також відповідно до п. 15 ст. 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України "Про захист прав споживачів".
Положення про форму та зміст розрахункових документів, яке затверджено наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. N 13 (далі - Положення N 13), визначає форму фіскального касового чека на товари (послуги), фіскального касового чека видачі коштів, розрахункової квитанції, спрощеної розрахункової квитанції та фіскального касового чека за приймання та переказ готівкових коштів через ПТКС.
Згідно з розділом VII Положення N 13 за поданням міністерств та інших центральних органів виконавчої влади для підприємств і організацій, що належать до сфери їх управління, Міністерством фінансів України разом з Державною фіскальною службою України можуть бути встановлені інші форма та зміст розрахункових документів.
На сьогодні наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 25.05.2006 р. N 503 затверджено типові форми квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування.
Пропозиції щодо встановлення форми інших розрахункових документів, зокрема, товарних чеків (квитанцій) до ДФС не надходили.
Враховуючи викладене, вважаємо, що фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку, які не застосовують реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки, на вимогу покупця мають видавати чек, накладну або інший письмовий документ довільної форми, який засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця.
Щодо оприбуткування готівки фізичними особами - підприємцями - платниками єдиного податку

................
Перейти до повного тексту