1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
30.08.2018 N 3765/С/99-99-13-01-02-14/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення про отримання індивідуальної податкової консультації щодо оподаткування при здійсненні транспортного експедирування, повідомляє таке.
Відповідно до пункту 1 статті 42 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. N 436-IV (далі - ГКУ) підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Основу правового регулювання відносин транспортного експедирування становлять норми гл. 65 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ), ст. 316 ГКУ, Закон України "Про транспортно-експедиторську діяльність" від 1 липня 2004 р. N 1955-IV (далі - Закон 1955), "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16 квітня 1991 р. N 959-ХІІ, "Про транзит вантажів" від 20 жовтня 1999 р., інші нормативно-правові акти, що видаються відповідно до них, а також міжнародні договори.
Стаття 929 ЦКУ визначає, що за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов'язаних з перевезенням вантажу.
Відповідно до статті 1 Закону 1955 учасниками транспортно-експедиторської діяльності є клієнти, перевізники, експедитори тощо.
Експедитор (транспортний експедитор) - суб'єкт господарювання, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, визначених договором транспортного експедирування.
Клієнт - споживач послуг експедитора (юридична або фізична особа), який за договором транспортного експедирування самостійно або через представника, що діє від його імені, доручає експедитору виконати чи організувати або забезпечити виконання визначених договором транспортного експедирування послуг та оплачує їх, включаючи плату експедитору.
Договір транспортного експедирування укладається у письмовій формі.
Платою експедитору вважаються кошти, сплачені клієнтом експедитору за належне виконання договору транспортного експедирування.
Оплата клієнта включає суму, що є оплатою експедитору та суму, яка в подальшому перераховується експедитором для оплати третій особі - перевізнику.
У плату експедитору не включаються витрати експедитора на оплату послуг (робіт) інших осіб, залучених до виконання договору транспортного експедирування, на оплату зборів (обов'язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування.
Істотними умовами договору транспортного експедирування є, зокрема, розмір плати експедитору та порядок розрахунків. Тобто, договір транспортного експедирування чітко розмежовує що є оплатою експедитору, а що є оплатою третій особі - перевізнику.

................
Перейти до повного тексту