- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
22.08.2018 N 3660/6/99-99-01-02-02-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо питання оподаткування дивідендів, які виплачуються українським підприємством на користь акціонера - компанії (Швейцарія), з урахуванням положень українсько-швейцарського міжурядового договору про уникнення подвійного оподаткування та, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до положень п. 141.4 ст.
141 Кодексу доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, зокрема, дивіденди, які сплачуються резидентом (абзац "б" пп. 141.4.1 п. 141.4 ст.
141 Кодексу), оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цими положеннями.
Згідно з пп. 141.4.2 п. 141.4 ст.
141 Кодексу "резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у підпункті 141.4.1 цього пункту, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 та 141.4.11 цього пункту) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності".
Відповідно до ст.
3 Кодексу чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування, є частиною податкового законодавства України. Якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.
Пунктом 2 ст.
10 Конвенції, визначено, що "однак, такі дивіденди можуть також оподатковуватись у Договірній Державі, резидентом якої є компанія, що сплачує дивіденди, і відповідно до законодавства цієї Держави, але якщо одержувач є фактичним власником дивідендів, то податок, що стягується таким чином, не повинен перевищувати:
a) 5 відсотків загальної суми дивідендів, якщо право на дивіденди фактично має компанія (інша ніж партнерство), яка безпосередньо володіє принаймні 20 відсотками капіталу компанії, яка сплачує дивіденди;
b) 15 відсотків загальної суми дивідендів в інших випадках. Компетентні органи Договірних Держав за взаємною згодою встановлюють порядок застосування таких обмежень.
Цей пункт не стосується оподаткування компанії стосовно прибутків, з яких сплачуються дивіденди".
................Перейти до повного тексту