1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
22.08.2018 N 3648/6/99-99-14-06-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення ТОВ щодо валютного контролю за експортними операціями та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, повідомляє.
Відповідно до статті 13 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (далі - Декрет) Національний банк України є головним органом валютного контролю, що, зокрема, забезпечує виконання уповноваженими банками функцій щодо здійснення валютного контролю згідно з цим Декретом та іншими актами валютного законодавства України.
На податкові органи статтею 13 Декрету покладено здійснення фінансового контролю.
Національний банк, виходячи з повноважень та на виконання Декрету, вимог Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", визначив порядок здійснення уповноваженими банками контролю за дотримання резидентами встановлених законодавством строків розрахунків за експортними та імпортними операціями (у тому числі, в частині постановки на контроль та зняття з контролю цих операцій), виклавши їх в Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженій постановою Правління Національного банку України від 24.03.1999 р. N 136 (далі - Інструкція).
Згідно з пунктом 5.9 розділу 5 Інструкції банк, у разі ненадходження на адресу резидента у законодавчо встановлені строки розрахунків (або строки, встановлені відповідно до раніше одержаних за цією операцією висновків) виручки, товарів інформує податкові органи про виявлені у звітному місяці факти порушень.

................
Перейти до повного тексту