- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДФС
Лист
02.02.2017 № 1562/C/99-99-13-02-03-14 |
Державна фіскальна служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення … щодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.
Умова щодо проведення розрахунків із застосуванням векселів обов’язково відображається у відповідному договорі, який укладається в письмовій формі. У разі видачі (передачі) векселя відповідно до договору припиняються грошові зобов’язання щодо платежу за цим договором та виникають грошові зобов’язання щодо платежу за векселем (ст.
4 Закону № 2374).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів в Україні, регулюються
Кодексом, згідно з п.п. 14.1.267 п. 14.1 ст.
14 якого позика – це грошові кошти, що надаються резидентами, які є фінансовими установами, або нерезидентами, крім нерезидентів, які мають офшорний статус, позичальнику на визначений строк із зобов'язанням їх повернення та сплатою процентів за користування сумою позики.
Тобто в розумінні Кодексу позику надають виключно фінансові установи або нерезиденти, крім нерезидентів, які мають офшорний статус.
Водночас п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст.
14 Кодексу встановлено, що фінансова допомога – це допомога, надана на безповоротній або поворотній основі. Поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV
Кодексу, згідно з п.п. 165.1.31 п. 165.1 ст.
165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.
................Перейти до повного тексту