1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
02.08.2018 N 3373/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Про оподаткування ПДВ операцій банку з постачання майна, набутого у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій банку з постачання майна, набутого у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Згідно з пунктом 197.12 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування операції банків та інших фінансових установ з постачання майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно. Звільнення від оподаткування стосується тієї частини вартості майна, за якою воно було набуте у власність в рахунок погашення зобов'язань за договором кредиту (позики).
Відповідно до пункту 189.15 статті 189 Кодексу у разі постачання (продажу, відчуження іншим способом) банками та іншими фінансовими установами майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання такого майна. Ціна придбання визначається як вартість майна, за якою таке майно набуте у власність. У разі придбання майна у платника податку ціна придбання визначається з урахуванням податку на додану вартість.
Враховуючи зазначене, необхідними умовами при застосуванні пункту 189.15 статті 189 та пункту 197.12 статті 197 Кодексу є:
перехід права власності на таке майно до банку (іншої фінансової установи);
право власності на майно переходить до банку (іншої фінансової установи) внаслідок звернення стягнення на таке майно в рахунок погашення зобов'язань за договором кредиту (позики).
При цьому Кодексом не деталізовано способів звернення стягнення на заставне майно.
Відповідно до статті 5 Кодексу поняття, правила та положення, установлені Кодексом та законами з питань митної справи, застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених статтею 1 Кодексу. При цьому інші терміни, що застосовуються у Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Статтею 346 Цивільного кодексу України визначено, що однією з підстав припинення права власності є звернення стягнення на майно за зобов'язаннями власника.
Підпунктом 6 пункту 1 розділу 4 Методичних рекомендацій стосовно документів, необхідних для проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, схвалених рішенням колегії Державної реєстраційної служби України від 11.12.2012 р., протокол N 3, визначено перелік документів, що підтверджують звернення стягнення на об'єкт нерухомого майна. До таких документів, зокрема, віднесено рішення суду, виконавчий напис нотаріуса або договір про задоволення вимог іпотеко держателя (стаття 33 Закону України "Про іпотеку"), свідоцтво про придбання майна з прилюдних торгів тощо.

................
Перейти до повного тексту