- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
17.07.2018 N 3150/6/99-99-14-05-01-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула лист ТОВ про надання індивідуальної податкової консультації та у зв'язку з набранням законної сили рішення суду про скасування індивідуальної податкової консультації ДФС, надає нову індивідуальну податкову консультацію.
Відповідно до запиту ТОВ здійснює діяльність з застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО).
Чи є операція з розповсюдження електронних грошей розрахунковою операцією і чи потрібно таку операцію проводити через РРО?
Враховуючи викладене, ТОВ не є банком.
У листі ТОВ зазначено: "Окрім здійснення основного виду діяльності ТОВ розглядає можливість участі у спільному проекті з ПАТ "банк", що пов'язаний з випуском, обігом та використанням електронних грошей, емітентом яких є ПАТ "банк". Правила використання електронних грошей узгоджені Національним банком України, про що емітента - ТОВ "банк" повідомлено листом.
За договором з емітентом ТОВ планує здійснювати діяльність комерційного агента банку, а саме: агента з розповсюдження електронних грошей. Згідно з Правилами використання електронних грошей, емісію яких здійснює ПАТ "банк", розповсюдження електронних грошей може здійснюватися в обмін на готівкові чи безготівкові кошти (гривні) у співвідношенні 1 гривня дорівнює 1 електронній грошовій одиниці".
Випуск електронних грошей здійснюється шляхом їх надання користувачам або комерційним агентам в обмін на готівкові або безготівкові кошти.
Порядок здійснення операцій з електронними грошима та максимальна сума електронних грошей на електронному пристрої, що перебуває в розпорядженні користувача, визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України.
Комерційні агенти мають право здійснювати, зокрема, надання електронних грошей користувачам без зобов'язання щодо їх погашення (розповсюдження електронних грошей) (комерційний агент з розповсюдження).
Як зазначено у запиті ТОВ електронні гроші, відповідно до положень статей
1 та
15 Закону N 2346, належать до електронних платіжних інструментів.
Згідно з пунктом 4
постанови Правління Національного банку України від 24 липня 2015 року N 481 "Про внесення змін до деяких нормативно- правових актів Національного банку України з питань здійснення операцій з електронними грошима" (далі - Постанова N 481) рішення про належність окремих видів операцій, що здійснюються на ринку фінансових послуг, до послуг з електронними грошима приймається шляхом прийняття окремої постанови Правління Національного банку України.
................Перейти до повного тексту