1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
05.07.2018 N 2979/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Про податок на додану вартість
Державна фіскальна служба України розглянула запити щодо особливостей складання податкових накладних та формування податкового кредиту та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Щодо можливості включення до складу податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, які містять розбіжності в номенклатурі товару (код УКТЗЕД, рік врожаю, наведена інша додаткова інформація, що не характеризує товар, наприклад, незначні відмінності в артиклі та назві товару) з відповідними первинними документами.
Правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов'язкових реквізитів) регулюються статтею 201 розділу V Кодексу та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за N 137/28267 (зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 р. N 276) (далі - Порядок N 1307).
Згідно із пунктом 16 Порядку N 1307 до графи 2 податкової накладної вноситься номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця).
Відповідно до підпункту "е" пункту 201.1 статті 201 розділу V Кодексу одним із обов'язкових реквізитів, який зазначається у податковій накладній, є опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг.
Разом з тим, помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 статті 201 розділу V Кодексу (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді (пункт 201.10 статті 201 розділу V Кодексу).
Статтею 1 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-ХIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні"(далі - Закон N 996) визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтвердження її здійснення.
У зв'язку з цим номенклатура товарів чи послуг повинна відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання товарів або надання послуг.
У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 розділу V Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) (крім податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з пунктом 201.16 статті 201 розділу V Кодексу) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарІв/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в ЄРПН. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону N 966, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг (пункт 201.10 статті 201 розділу V Кодексу).
Форма такої заяви затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. N 21" Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" (додаток 8 до податкової декларації з ПДВ).
Податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.(пункт 198.6 статті 198 розділу V Кодексу).
Крім того, платник має право скористатись законодавчою нормою - виправити помилки, допущені при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, склавши та зареєструвавши в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної (пункт 192.1 статті 192 розділу V Кодексу).
Щодо зазначення в податковій накладній коду товару згідно УКТ ЗЕД, при постачанні придбаних товарів (не імпортованих та не підакцизних товарів), на рівні перших чотирьох цифр.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 розділу V Кодексу на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін.
У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити, зокрема:

................
Перейти до повного тексту