- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
21.05.2018 N 2236/ІПК/07-16-13-02-12 |
Головне управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області на виконання вимог ст.
52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), на запит надає, в межах компетенції, індивідуальну податкову консультацію щодо порядку ведення Книги обліку доходів і витратфізичною особою - підприємцем на загальній системі оподаткування, що здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами.
Відповідно до пп. 14.1.4 п. 14.1 ст.
14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ) акцизний податок - це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених ПКУяк підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).
Підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності, на які ПКУвстановлено ставки акцизного податку (пп. 14.1.145 п. 14.1 ст.
14 ПКУ).
Відповідно до п. 177.2 ст.
177 ПКУ об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.
Підпунктом 177.3.1 п. 177.3 ст.
177 ПКУ визначено, що не включаються до доходу фізичної особи - підприємця суми акцизного податку з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Пунктом 177.4 ст.
177 ПКУ визначено перелік витрат фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування, пп. 177.4.3 п. 177.4 ст.
177 якого зазначено, що вказаного переліку витрат не включається акцизний податок.
Відповідно до п. 177.10 ст.
177 розділу IV
ПКУ фізичні особи - підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витратта мати підтверджуючі документи щодо походження товару.
Форма Книги обліку доходів і витратта порядок її веденнявизначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід (п. 5
Порядку N 481).
При цьому фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування у графі 2 Книгивідображають суму доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 6
Порядку N 481).
У графі 4 Книгизазначається сума доходу, яка розраховується як різниця між отриманим доходом від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності (графа 2) та сумою повернутих самозайнятою особою коштів за товари (роботи та послуги) (графа 3);
У графі 9 Книгизазначається сума чистого оподатковуваного доходу, яка розраховується як різниця між сумою доходу за звітний період (графа 4) та сумою понесених витрат від провадження господарської або незалежної професіональної діяльності (графи 6, 7, 8).
Форма Книгине передбачає відображення фізичною особою - підприємцем доходу, який не включається до загального оподатковуваного доходу такої фізичної особи - підприємця.
................Перейти до повного тексту