1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
15.05.2018 N 2134/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула листи щодо окремих питань, пов’язаних із застосуванням положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та, керуючись ст. 52 Кодексу, повідомляє.
Щодо відображення в декларації з податку на прибуток підприємств за І квартал 2018 року податкових різниць, передбачених п. 49 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу та п. 139.3 ст. 139 Кодексу.
З 01 січня 2018 року набули чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 07 грудня 2017 року N 2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році".
Згідно з п. 49 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу платники податку, зазначені у п. 139.3 статті 139 цього Кодексу, зменшують (збільшують) фінансовий результат до оподаткування на позитивну (від'ємну) різницю (яка буде відображена через рахунки обліку капіталу банку) між відкоригованим розміром резервів за активами (у тому числі групами активів), розрахованим станом на початок 2018 року відповідно до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності, що застосовуватимуться з 2018 року, та розміром резервів, сформованих у зв’язку зі зменшенням корисності активів відповідно до вимог міжнародних стандартів фінансової звітності, які застосовувалися станом на кінець 2017 року. Норма цього пункту застосовується до фінансового результату до оподаткування звітного (податкового) періоду, у якому коригування резервів за активами (у тому числі групами активів) відображено у бухгалтерському обліку.
Відповідно до п. 46.6 ст. 46 Кодексу в результаті зміни правил оподаткування передбачається зміна форми податкової звітності.
До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Тому звітування за І квартал 2018 року здійснюється за чинною формою декларації, яка затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. N 897 "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств" (далі - Декларація), у редакції наказу Мінфіну від 28.04.2017 р. N 467 "Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств".
Одночасно п. 46.4 ст. 46 Кодексу встановлено: якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена контролюючим органом, збільшує або зменшує його податкові зобов’язання всупереч нормам Кодексу з такого податку, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.
У разі необхідності платник податків може подати разом з податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складено у довільній формі, що вважатиметься її невід’ємною частиною, із розшифровкою сум та показників, що враховані для визначення об’єкта оподаткування та податку на прибуток відповідно до положень Кодексу, що набули чинності у 2018 році.
Щодо коригування фінансового результату до оподаткування відповідно до пп. 139.1.2 п. 139.1 ст. 139 Кодексу.
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

................
Перейти до повного тексту