1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
13.04.2018 N 1571/6/99-99-12-02-01-15/ІПК
Щодо права на бюджетне відшкодування ПДВ
Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) та повідомляє.
Товариство звертається за наданням податкової консультації щодо права на податковий кредит та подальше декларування бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - ПДВ) за таких обставин:
у травні 2017 року Товариство перерахувало продавцю - платнику ПДВ оплату за товар, при цьому продавцем на дату отримання коштів складено податкову накладну лише на частину отриманої оплати. Після виявлення помилки продавцем складено розрахунок коригування до цієї податкової накладної, на решту суми, отриманої від Товариства у травні 2017 року, датою складання травень 2017 року, який зареєстрований продавцем в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у березні 2018 року.
Статтею 187 Кодексу передбачено порядок визначення дати виникнення податкових зобов'язань з ПДВ.
Пунктом 201.1 статті 201 Кодексу визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін.
Відповідно до пункту 201.7 статті 201 Кодексу податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
У разі якщо частка товарів/послуг, послуг не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів/послуг зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та враховується при визначенні загальних податкових зобов'язань.
Пунктом 198.6 статті 198 Кодексу визначено, що податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту.
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.
Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.
Враховуючи те, що податкова накладна, складена платником ПДВ - продавцем у травні 2017 року на частину отриманих коштів, що не відповідає вимогам пунктів 201.1 та 201.7 статті 201 Кодексу, то така податкова накладна не є для платника ПДВ - покупця підставою для включення суми ПДВ по такій податковій накладній до складу податкового кредиту.
Згідно з пунктом 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних та зареєстрованому в ЄРПН.

................
Перейти до повного тексту