1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
02.04.2018 N 1330/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо застосування положень Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи (далі - Конвенція) до виплати дивідендів за акціями корпоративного інвестиційного фонду закритого типу (далі - КІФ), які є резидентами України, а також виплати доходів у зв'язку з їх викупом та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Щодо застосування положень Конвенції до виплати з України дивідендів за акціями КІФ на користь кіпрської компанії - учасника таких фондів
Відповідно до ст. 10 Конвенції дивіденди, що сплачуються компанією, яка є резидентом Договірної Держави, резиденту іншої Договірної Держави, можуть оподатковуватись у цій іншій Державі.
Однак такі дивіденди можуть також оподатковуватись у Договірній Державі, резидентом якої є компанія, що сплачує дивіденди, і відповідно до законодавства цієї Держави, але якщо особа - фактичний власник дивідендів є резидентом іншої Договірної Держави, податок, що стягується таким чином, не повинен перевищувати:
a) 5 відсотків від загальної суми дивідендів, якщо фактичний власник володіє не менш ніж 20 відсотками капіталу компанії, що сплачує дивіденди, або інвестував в придбання акцій чи інших прав компанії еквіваленті не менше 100 000 євро;
b) 15 відсотків від загальної суми дивідендів у всіх інших випадках.
При цьому термін "дивіденди" у випадку використання в цій статті означає дохід від акцій або інших прав, які не є борговими вимогами, що дають право на участь у прибутку, а також дохід від інших корпоративних прав, який підлягає такому самому оподаткуванню, як дохід від акцій відповідно до законодавства тієї Держави, резидентом якої є компанія, що розподіляє прибуток.
Положення пунктів 1 і 2 ст. 10 Конвенції не застосовуються, якщо особа - фактичний власник дивідендів, яка є резидентом Договірної Держави, здійснює підприємницьку діяльність в іншій Договірній Державі, резидентом якої є компанія, що сплачує дивіденди, через розташоване в ній постійне представництво, і холдинг, стосовно якого сплачуються дивіденди, справді пов'язаний з таким постійним представництвом. У такому випадку застосовуються положення ст. 7 Конвенції.
Відповідно до пп. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 Кодексу дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, у тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.
Згідно з пп. 14.1.86 п. 14.1 ст. 14 Кодексу інститути спільного інвестування (далі - ІСІ) - інвестиційні фонди та взаємні фонди інвестиційних компаній, корпоративні інвестиційні фонди та пайові інвестиційні фонди, створені відповідно до законодавства.
Основи діяльності ІСІ регулюються Законом України "Про інститути спільного інвестування" N 5080-VI від 5 липня 2012 року (далі - Закон).
Згідно зі ст. 8 Закону, корпоративний інвестиційний фонд (далі - корпоративний фонд) - це юридична особа, яка утворюється у формі акціонерного товариства. Корпоративний фонд вважається створеним і набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації в установленому законодавством порядку. Відповідно до Закону КІФ має свій статутний капітал. Згідно зі ст. 11 Закону розмір статутного капіталу КІФ визначається у статуті корпоративного фонду.
Відповідно до ст. 1 Закону акція корпоративного інвестиційного фонду - цінний папір, емітентом якого є корпоративний фонд та який посвідчує майнові права його власника (учасника корпоративного фонду), включаючи право на отримання дивідендів (для закритого корпоративного фонду), частини майна корпоративного фонду у разі його ліквідації, право на управління корпоративним фондом, а також немайнові права, передбачені цим Законом.
Таким чином, положення підпункту а) п. 2 ст. 10 Конвенції щодо ставки податку на доходи нерезидентів у розмірі 5% можуть застосовуватися до операцій з виплати дивідендів з України за акціями КІФ(резидентів України) на користь кіпрської компанії, яка є резидентом Республіки Кіпр, фактичним власником таких дивідендів, володіє 20 відсотками капіталу в таких КІФ, і/або інвестувала в придбання акцій таких КІФ не менше як 100 000 євро та не має постійного представництва в Україні.
Щодо застосування звільнення від оподаткування за Конвенцією до доходів, отриманих кіпрською компанією з України у зв'язку з викупом акцій КІФ

................
Перейти до повного тексту