- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
29.03.2018 N 1282/6/99-99-15-03-02-15/ІПК |
Про оподаткування ПДВ
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з відступлення права вимоги, переведення боргу та, керуючись статтею
52 розділу II
Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до підпункту 14.1.255 пункту 14.1 статті
14 Кодексу відступлення права вимоги - операція з переуступки кредитором, прав вимоги боргу третьої особи новому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредитору або без такої компенсації.
Згідно зі статтею
512 Цивільного кодексу України (далі -
ЦКУ) кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав особі за правочином (відступлення права вимоги).
Правочин щодо заміни кредитора у зобов'язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов'язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові (стаття
513 ЦКУ).
Статтею
514 ЦКУ передбачено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсягах і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Водночас положенням статті
516 ЦКУ передбачено, що заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов'язку первісному кредиторові є належним виконанням.
................Перейти до повного тексту