1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
23.03.2018 N 1211/С/99-99-13-01-02-14/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула запит від 21.02.2018 р. (вх. ДФС N 2516/інше від 28.02.2018 р.) про отримання індивідуальної податкової консультації щодо деяких питань подання звітності і сплати військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, і повідомляє.
Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) відповідь надається згідно норм законодавства, які діяли до 01.01.2018 року
Відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку єдиного внеску, регулюються виключно Законом України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464).
Платниками єдиного внеску відповідно до пункту 5 частини першої статті 4 Закону N 2464 є особи, які провадять незалежну професійну діяльність.
Платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (пункт 1 частини другої статті 6 Закону N 2464).
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 7 Закону N 2464 базою нарахування єдиного внеску для платників, зазначених, зокрема, у пункті 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) частини першої статті 4 цього Закону є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Під час особливого періоду, визначеного Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених пунктом 2 статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", якщо вони не є роботодавцями (пункт 92 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону N 2464).
Отже, звільняються від сплати єдиного внеску лише особи, які призвані на військову службу під час мобілізації.
Щодо заповнення Декларації про майновий стан і доходи
Правовий порядок оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність в Україні, встановлюється ст. 178 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

................
Перейти до повного тексту