1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ГУ ДФС у Рівненській області
Лист
27.01.2017 № 210/10/17-00-12-02-10.
Головним управлінням ДФС у Рівненській області розглянуто лист про надання роз’яснення:
Чи повинно новостворене благодійне товариство подати установчі документи для включення його до Реєстру неприбуткових установ та організацій? Форма та термін подачі звітності неприбутковою організацією. Про подання звіту та терміни подачі звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Зареєстровані установи та організації (новостворені), які подали в установленому порядку документи для внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації та які за результатами розгляду цих документів внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для цілей оподаткування вважаються неприбутковими організаціями з дня їх державної реєстрації.
Зазначена норма передбачена підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Кодексу, з урахуванням змін, внесених Законом України від 21 грудня 2016 р. №1797 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні".
Для неприбуткових організацій, які відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Кодексу та внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, встановлюється річний податковий (звітний) період, крім випадків, передбачених підпунктом 133.4.3 цього пункту.
Фінансова звітність є додатком до звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід'ємною частиною.
Форма Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації затверджена наказом Мінфіну від 17 червня 2016 року № 553.
Відповідно до пункту 49.2 статті 49 Кодексу платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), визначення кола платників, умови та порядок його нарахування і сплати регулюються Законом України від 08 липня 2010 р. №2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" зі змінами та доповненнями (далі - Закон №2464).
Відповідно до пункту 4 статті 5 Закону №2464 обов'язки платників єдиного внеску виникають з дня їх державної реєстрації відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
Згідно пункту 4 частини другої статті 6 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність та сплачувати внески до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Частиною першою статті 4 Закону №2464 платниками єдиного внеску визначено роботодавців (страхувальників) – підприємства, установи та організації, інших юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, осіб, якi забезпечують себе роботою самостiйно та фiзичних осіб за умови, якщо вони:
- використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством;
- мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Форми та строки подання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (далі – Звіт) передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року №441 (далі – Порядок №435).
Пунктом 1 розд. ІІІ Порядку № 435 визначено, що страхувальники, зокрема, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), у частині подання Звіту за таких осіб зобов’язані формувати та подавати Звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.

................
Перейти до повного тексту