- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ГУ ДФС у Закарпатській області
Лист
Головне управління ДФС у Закарпатській області розглянуло звернення, отримане листом відділення у м.Ужгороді Ужгородської ОДПІ щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення та порядку реєстрації податкових накладних на реалізацію підприємством, яке використовує пільгу; щодо оподаткування юридичною особою операцій по договору за виконану роботу, укладеному з фізичною особою, а також щодо документального оформлення даних операцій та відповідно до статті
52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі –
Податковий кодекс) в межах компетенції повідомляє наступне.
Пунктом 45 підрозділу 2 розділу XX
Податкового кодексу визначено, що тимчасово, до 1 січня 2019 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.
У разі застосування зазначеної пільги норми пункту 198.5 статті
198 Податкового кодексу не застосовуються в частині товарів/послуг, необоротних активів, суми податку на додану вартість з вартості яких були включені до податкового кредиту у звітних (податкових) періодах, що передували періоду початку застосування пільги.
Відповідно до підпункту "б" пункту 198.5 статті
198 Податкового кодексу платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті
189 цього
Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті
197, підрозділу 2 розділу XX цього
Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті
197 цього Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті
197 цього
Кодексу).
Згідно з пунктом 201.10 статті
201 Податкового кодексу починаючи з 01.01.2017 року реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Щодо документального оформлення операцій з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення.
Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (пункт 2 статті
6 Закону N 996).
Таким чином, підтверджуючі первинні документи складаються відповідно до вимог бухгалтерського обліку. З питань щодо правильного оформлення первинних документів необхідно звертатись до Міністерства фінансів України.
Щодо оподаткування юридичною особою операцій по договору за виконану роботу, укладеним з фізичною особою.
Статтею
1 глави 1 розділу І
Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-IV із змінами та доповненнями (далі
Цивільний кодекс), визначено, що особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини) регулюються цивільним законодавством.
При цьому, цивільним законодавством передбачено, що немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників.
У статті
2 глави 1 розділу І
Цивільного кодексу зазначено, що учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи.
Статтею
11 глави 2 розділу І
Цивільного кодексу передбачено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини. Цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства. Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї.
Договір – домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (стаття
626 глави 52
Цивільного кодексу).
Враховуючи вище викладене, оскільки ТОВ "Укрвугілляресурс" планує заключити договір на виконання роботи по прибиранню офісу із фізичною особою, такий договір по суті є цивільно-правовим.
Відповідно до пункту 18.1 статті
18 Податкового кодексу податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.
................Перейти до повного тексту