1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
23.02.2018 N 743/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо питання відображення в даних бухгалтерського обліку операції з реалізації паливних талонів або карток у вигляді торгівельної послуги та, керуючись ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), повідомляє таке.
У запиті Товариство зазначає, що здійснює посередницькі послуги з реалізації паливних талонів і карток. При цьому придбане у постачальників паливо Товариство за умовами договорів передає на зберігання на АЗС постачальників, саме з яких і здійснюється фізичний відпуск (відвантаження) пального споживачам в обмін на паливний талон чи паливну картку. Такі паливні талони і картки підтверджують безумовне право їх пред'явника отримати паливо зі зберігання на АЗС.
Відповідно до положень договорів від Товариство придбає у постачальників пальне у певній кількості та асортименті, при цьому копії доданих до запиту накладних на відпуск товарів, рахунків-фактур, актів прийому-передачі пального, видаткових накладних також підтверджують, що відбувається отримання Товариством пального. Придбане пальне передається на зберігання постачальнику та повертається (видається) Товариству зі зберігання лише на підставі та в обмін на видані бланки-дозволи або картки на пальне. При цьому згідно з умовами договорів Товариство набуває права власності на пальне у момент підписання видаткової накладної на пальне.
Згідно з положеннями договорів поставки Товариство постачало покупцям нафтопродукти у певній кількості та асортименті, при цьому копії доданих до запиту видаткових накладних також підтверджують, що відбувалась передача (відпуск, відвантаження) покупцям палива. Розрахунки за відпущений товар (пальне) здійснювалось у безготівковій формі із застосуванням талонів та паливних смарт-карток, за якими товар отримувався на АЗС. За умовами договорів право власності на товар переходило до покупців в момент безпосереднього отримання палива за пред'явленими талонами на пальне.
Суб'єкт господарської діяльності, який здійснюватиме будь-які операції, визначені абзацом другим пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, є особою, яка реалізує пальне, і відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу є платником акцизного податку.
Реалізацією пального для цілей розділу VI Кодексу є будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника (абзац другий пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Згідно з первинними документами, доданими до запиту Товариства, Товариство фактично здійснює операції з реалізації пального за допомогою паливних карток або талонів на пальне.
Відповідно до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 р. N 281/171/578/155, талон - це спеціальний талон, придбаний за умовами та відпускною ціною обумовленого номіналу, що підтверджує право його власника на отримання на АЗС фіксованої кількості нафтопродукту певного найменування і марки, які позначені на ньому.

................
Перейти до повного тексту