1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
12.02.2018 N 559/6/99-99-08-02-01-15/ІПК
Про порядок зняття з обліку платників податків у контролюючих органах
Державна фіскальна служба України розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо порядку зняття з обліку платників податків у контролюючих органах, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Підпунктом 16.1.10 пункту 16.1 статті 16 Кодексу встановлено, що платник податків зобов'язаний повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації).
Державна реєстрація припинення юридичної особи проводиться у порядку, визначеному Законом України 15 травня 2003 року N 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (далі - Закон).
Згідно із статтею 13 Закону між Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) та інформаційними системами державних органів здійснюється інформаційна взаємодія. Зокрема, із Єдиного державного реєстру до ДФС передаються відомості про проведення реєстраційних дій, у тому числі щодо державної реєстрації рішення про припинення юридичної особи. ДФС передає до Єдиного державного реєстру відомості про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів та відсутність (наявність) заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Процедури формування та направлення відомостей про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів за формою N 30-ОПП визначені розділом XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. N 1588, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 р. N 1562/20300 (далі - Порядок).

................
Перейти до повного тексту