- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
07.02.2018 N 513/6/99-99-14-05-01-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула запит щодо надання індивідуальної податкової консультації та в порядку статті
52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) у межах компетенції повідомляє.
Чи потрібно магазину підприємства зберігати свої екземпляри квитанцій платіжного терміналу більше терміну, необхідного щоб впевнитись у зарахуванні коштів на розрахунковий рахунок підприємства?
Відповідно до пп. 4 пункту 21.1 ст. 21 Закону N 2346 ініціювання переказу проводиться шляхом, зокрема, використання держателем електронного платіжного засобу для оплати вартості товарів і послуг.
Згідно з ст.
2 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу. До РРО відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Слід зазначити, що платіжний термінал, призначений для ініціювання переказу з рахунка, не є реєстратором розрахункових операцій.
Відповідно до п. 1 ст.
3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
................Перейти до повного тексту