- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
01.02.2018 N 379/6/99-99-15-03-03-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України відповідно до ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо необхідності реєстрації Товариства платником акцизного податку при здійсненні операцій з передачі Товариством смарт-карток на власне паливо перевізнику на виконання умов договору перевезення вантажів, а також обов'язку складання і реєстрації при здійсненні зазначених операції акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН), подання декларації акцизного податку та повідомляє.
У зверненні Товариство зазначає, що має намір укласти договір перевезення вантажів автомобільним транспортом з фізичною особою - підприємцем, відповідно до умов якого Товариство як замовник послуги перевезення забезпечує перевізника паливно-мастильними матеріалами шляхом передачі смарт-картки на власне паливо перевізнику. Перевізник отримує пальне за даною смарт-карткою через мережу АЗС. Товариство уклало договір поставки нафтопродуктів через мережу АЗС з ТОВ (постачальник пального) по смарт-карткам. Також Товариство зазначає, що не здійснює операцій з фізичного відпуску (відвантаження) пального, немає власних АЗС та місць зберігання пального.
Відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті
212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.
Реалізацією пального для цілей розділу VI
Кодексу є будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками (абзац другий підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті
14 Кодексу).
Смарт-картка є засобом розрахунку за паливно-мастильні матеріали, що споживаються. Це пластикова картка з мікропроцесором, засіб зберігання інформації про кількість і асортимент отриманих та оплачених покупцем нафтопродуктів, які можуть бути відпущені на АЗС, що дає можливість здійснювати операції з відпуску палива пред'явникові картки, а також фіксувати зазначену операцію безпосередньо на АЗС.
Вимоги щодо обігу, використання (видачі водіям тощо) та зберігання платіжних паливних карток (у т.ч. смарт-карток) і талонів встановлюються договором про відпуск палива і паливно-мастильних матеріалів за паливними картками між покупцем і продавцем. Смарт-картка (паливна картка, талони тощо) передаються на підприємство за актом приймання-передачі після оплати вартості згідно з умовами договору. Підтвердженням факту отримання пального можуть бути видаткові документи або чеки терміналів, що формуються безпосередньо в момент фактичного отримання пального з АЗС.
Пунктом 44.1 статті
44 Кодексу передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
................Перейти до повного тексту