1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
12.01.2018 N 131/П/99-99-13-03-01-14/ІПК
Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула звернення і надає індивідуальну податкову консультацію щодо застосування норм чинного законодавства для нарахування річної суми орендної плати за землю державної і комунальної власності за 2017 рік.
Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України (далі - ЗКУ), а справляння плати за землю - ПКУ.
Використання землі в Україні є платним (стаття 206 ЗКУ).
Відповідно до пункту 271.1 статті 271 ПКУ базою оподаткування є нормативна грошова оцінка (далі - НГО) земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.
При цьому згідно з пунктом 289.2 статті 289 ПКУ коефіцієнт індексації НГО земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (пункт 288.1 статті 288 ПКУ).
Згідно з пунктом 289.1 статті 289 ПКУ для визначення розміру земельного податку та орендної плати використовується НГО земельних ділянок.
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Платники плати за землю при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір НГО земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової НГО землі (пункт 286.2 статті 286 ПКУ).
Відповідно до вимог статей 20, 23 Закону України від 11 грудня 2003 року N 1378-IV "Про оцінку земель" за результатами проведення НГО земельних ділянок населеного пункту складається технічна документація, яка затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Дані про НГО земельних ділянок оформляються як витяг з технічної документації.

................
Перейти до повного тексту