1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
22.12.2017 N 3103/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо оподаткування доходів резидента Естонської Республіки від надання в оренду обладнання та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Відповідно до пп. 14.1.97 п. 14.1 ст. 14 ПКУ лізингова (орендна) операція - це господарська операція (крім операцій з фрахтування (чартеру) морських суден та інших транспортних засобів) фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних засобів у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за плату та на визначений строк.
Статтею 3 ПКУ передбачено, що положення чинних міжнародних договорів України, якими регулюються питання оподаткування, є частиною податкового законодавства, превалюють над положеннями діючого податкового законодавства.
Положення Конвенції між Урядом України і Урядом Естонської Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доход і майно (далі - Конвенція), яку ратифіковано 13 вересня 1996 року ( Закон України N 368/96-ВР) і яка є чинною в українсько-естонських відносинах з 24.12.1996 р., застосовуються "до осіб, які є резидентами однієї або обох Договірних Держав" (ст. 1 Конвенції).
Відповідно до п. 1 ст. 12 "Роялті" Конвенції "роялті, які виникають в одній Договірній Державі і сплачуються резиденту другої Договірної Держави, можуть оподатковуватись тільки у цій другій Державі".
"Однак ці роялті можуть також оподатковуватись у Договірній Державі, в якій вони виникають, і відповідно до законодавства цієї Держави, але якщо одержувач є фактичним власником роялті, то податок, що визначається таким чином, не може перевищувати 10 процентів загальної суми роялті" (п. 2 ст. 12 Конвенції).
Термін "роялті" при використанні в цій статті означає платежі будь-якого виду, що одержуються як відшкодування за користування або за надання права користування будь-яким авторським правом на літературні твори, твори мистецтва або науки (включаючи кінематографічні фільми, будь-які фільми або плівки для радіомовлення чи телебачення), будь-які патенти, торгові марки, дизайн або модель, план, таємну формулу або процес, або за користування, або за надання права користування промисловим, комерційним або науковим обладнанням, або за інформацію, що стосується промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау) (п. 3 ст. 12 Конвенції).
З урахуванням викладеного, платежі, які одержуються орендодавцем - резидентом Естонської Республіки від орендаря - резидента України як відшкодування за користування обладнанням відповідають терміну "роялті", визначеному п. 3 ст. 12 Конвенції, при виплаті яких повинна застосовуватись ставка податку, передбачена п. 2 ст. 12 Конвенції, з урахуванням вимог порядку застосування положень міжнародних договорів, встановленого ст. 103 ПКУ.
Відповідно до ст. 106 Митного кодексу України (далі - МКУ) у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами відповідно до положень Додатка Е до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік) можуть поміщуватися товари (за винятком підакцизних), не зазначені у статтях 105, 189 МКУ, а також у Додатках В.1 - В.9, С, О до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 рік), або такі, що не відповідають вимогам зазначених Додатків.

................
Перейти до повного тексту