- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
22.12.2017 N 3123/Х/99-99-08-02-01-14/ІПК |
Про взяття на облік в контролюючому органі особи, яка має право займатися адвокатською діяльністю
Державна фіскальна служба України розглянула заяву про надання роз’яснення щодо взяття на облік в контролюючому органі особи, яка має право займатися адвокатською діяльністю та керуючись статтею
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
фізичною особою індивідуально;
у формі адвокатського бюро (адвокатське бюро є юридичною особою, створеною одним адвокатом, і діє на підставі статуту);
у формі адвокатського об’єднання (адвокатське об'єднання є юридичною особою, створеною шляхом об'єднання двох або більше адвокатів (учасників), і діє на підставі статуту).
Інформація про найменування і місцезнаходження організаційної форми адвокатської діяльності вноситься до Єдиного реєстру адвокатів України, ведення якого забезпечуються Радою адвокатів України.
Адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою.
Підпунктом 14.1.226 пункту 14.1 статті
14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що самозайнята особа - платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Незалежною професійною діяльністю є, зокрема, діяльність адвокатів за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Відповідно до пункту 63.5 статті 63 та пункту 178.1. статті
178 Кодексу, особи, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов'язані стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік.
Відповідно до статті
65 Кодексу, статті
5 Закону України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464), Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого
наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. N 1588 (у редакції
наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 р. N 462,
зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.05.2014 р. за N 503/25280), зі змінами (далі - Порядок N 1588) та Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 р. N 1162,
зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.12.2014 р. за N 1553/26330, зі змінами (далі - Порядок N 1162), для взяття на облік фізичної особи, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, така особа повинна подати до контролюючого органу за місцем постійного проживання заяву за формою N 5-ОПП, заяву за формою N 1-ЄСВ та копію свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності.
Слід зазначити, що якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується у контролюючих органах як фізична особа - підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.
У такому разі фізична особа зобов'язана подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання заяву за формою N 5-ОПП з позначкою "Зміни" та копію документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності (підпункт 4 пункту 6.7 розділу VI
Порядку N 1588).
Враховуючи викладене, адвокат, стосовно якого до Єдиного реєстру адвокатів України внесено запис про здійснення адвокатської діяльності індивідуально і така діяльність не є припиненою або зупиненою, зобов’язаний:
протягом 10 календарних днів після державної реєстрації незалежної професійної діяльності стати на облік в контролюючому органі за місцем постійного проживання як фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, подавши заяви за формою N 5-ОПП, за формою N 1-ЄСВ та копії свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю;
подати до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання заяву за формою N 5-ОПП з позначкою "Зміни" та копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, в разі, якщо така фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому провадить незалежну професійну діяльність, як адвокат.
Слід також врахувати, що обов’язки платників єдиного внеску для осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, виникають з початку проведення відповідної діяльності (частина четверта статті
5 Закону N 2464).
................Перейти до повного тексту