- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
15.12.2017 N 2999/Д/99-99-13-01-03-14/ІПК
Державна фіскальна служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула Ваше звернення щодо порядку дій для отримання податкової знижки у випадку оплати Вами - фізичною особою - платником податку на доходи фізичних осіб (далі - платник податку) вартості здобуття вищої освіти членом сім’ї першого ступеня споріднення, який планує вступити у 2018 році до українського вищого навчального закладу на контрактну форму навчання, та повідомляє таке.
Податкова консультація надається з урахуванням норм Кодексу, які є чинними на дату Вашого звернення.
Відповідно до пп. 166.1.1 п. 166.1 ст.
166 Кодексу платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Згідно із пп. 14.1.170 п. 14.1 ст.
14 Кодексу податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.
Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у пп. 166.3 ст.
166 Кодексу, зокрема платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст.
164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Оригінали таких документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Кодексом.
Разом з тим, згідно зі ст.
176 Кодексу на вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації.
................Перейти до повного тексту