- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
07.12.2017 N 2880/5/99-99-13-01-01-16/ІПК
Державна фіскальна служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі -
ПКУ), розглянула лист щодо проведення перерахунку та врахування в рахунок сплати наступних платежів сум надміру сплачених податкових зобов'язань і повідомляє таке.
Згідно з пп. 169.4.3 п. 169.4 ст.
169 ПКУ роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.
Результати проведеного перерахунку сум доходів, нарахованих (виплачених) платнику податку податковий агент відображає в податковому розрахунку за формою N 1ДФ, форма та порядок якого затверджено
наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. N 4, в тому кварталі, в якому проведено такий перерахунок.
При цьому в графі "Загальна сума утриманого податку, збору" розділу II податкового розрахунку за формою N 1ДФ відображається сума військового збору з врахуванням результатів проведеного перерахунку.
Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначені ст.
43 ПКУ.
Відповідно до п. 43.3 ст.
43 ПКУ обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку (п. 43.4 ст.
43 ПКУ).
................Перейти до повного тексту