- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
05.12.2017 N 2834/С/99-99-13-01-02-14/ІПК |
Державна фіскальна служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі -
ПКУ), розглянула Ваше звернення про отримання індивідуальної податкової консультації щодо ведення Книги обліку доходів для платників податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість, яке надіслане ГУ ДФС у Харківській області, та надає індивідуальну податкову консультацію.
Спрощена система оподаткування є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст.
297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, встановлених главою 1 розділу XIV
ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст.
291 ПКУ).
Відповідно до пп. 296.1.1 п. 296.1 ст.
296 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації Книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги, у разі обрання способу ведення Книги у паперовому вигляді.
Пунктом 5
Порядку N 579 визначено, що записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
................Перейти до повного тексту