1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
08.12.2017 N 2912/6/99-99-15-01-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно використання у господарській діяльності автомобілів працівників та виплати компенсації працівникам за використання автомобілів у службових цілях та повідомляє таке.
Відповідно до пункту 52.1 статті 52 Кодексу за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Щодо оподаткування суми компенсації, що виплачується юридичною особою працівнику за використання автомобіля у службових цілях
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу України (далі - Кодекс), згідно з підпунктом 162.1.1 пункту 162.1 статті 162 Кодексу передбачено, що платником податку на доходи фізичних осіб є, зокрема фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
Підпунктом 163.1.1 пункту 163.1 статті 163 Кодексу визначено, що об'єктом оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду (підпункт 164.1 статті 164 Кодексу).
До загального щомісячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається зокрема дохід отриманий платником податку як додаткове благо (підпункт 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Кодексу).
Ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18 відсотків (пункт 167.1 статті 167 Кодексу).
Крім, того доходи, визначені статтею 163 Кодексу, є об'єктом оподаткування військовим збором (підпункт 1.2 пункту 16-1підрозділу 10 розділу XX "Перехідних положень" Кодексу).
Ставка військового збору становить 1,5 відсотка об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідних положень" Кодексу (підпункт 1.3 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідних положень" Кодексу).
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб та військовій збір (підпункт 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 Кодексу).
Враховуючи зазначене, сума компенсації, що виплачується юридичною особою найманому працівнику за використання власного автомобіля у службових цілях включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.
Щодо оподаткування вартості палива, яке придбавається підприємством для експлуатації (використання) автомобіля працівником у службових цілях
З метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства з питань оподаткування вартості палива, яке придбавається підприємством за власний рахунок для заправки автомобіля працівника, що використовується у службових цілях, необхідно детальне вивчення документів (матеріалів), які стосуються порушеного питання.
Щодо права юридичної особи відносити до податкового кредиту суми податку на додану вартість, сплачені за придбане пальне для експлуатації автомобіля з метою виконання працівником службових обов’язків

................
Перейти до повного тексту