- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
13.01.2017 N 446/Д/99-99-13-02-03-14 |
Державна фіскальна служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого від продажу творів мистецтва - картин, і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається згідно з нормами Кодексу, які діяли у 2016 році.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV
Кодексу, ст.
173 якого передбачено, що дохід від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) розраховується виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної згідно із законом.
При цьому згідно з п. 173.4 ст.
173 Кодексу під час проведення операцій з відчуження об’єктів рухомого майна в порядку, передбаченому ст. 173 Кодексу, нотаріус посвідчує відповідний договір купівлі-продажу (міни) об'єктів рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) за наявності документа про оцінку майна та документа про сплату до бюджету продавцем (сторонами договору міни) податку, обчисленого виходячи із ціни, зазначеної в договорі.
Таким чином, положення ст.
173 Кодексу передбачають наявність оцінки майна, яка проведена відповідно до
Закону N 2658, документа про сплату до бюджету продавцем - фізичною особою податку та договору купівлі-продажу з його нотаріальним посвідченням.
Водночас відповідно до Правил торгівлі антикварними речами, затверджених
наказом Міністерства економіки з питань європейської інтеграції України та Міністерства культури і мистецтв України від 29.12.2001 р. N 322/795 (далі - Правила), антикварні речі - це такі культурні цінності, як об'єкти матеріальної та духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення, підлягають збереженню, відтворенню та охороні і створені понад 50 років, до яких належать, зокрема, художні твори, у тому числі оригінальні художні твори живопису, графіки та скульптури, картини та малюнки повністю ручної роботи на будь-якій основі та з будь-яких матеріалів.
................Перейти до повного тексту