- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.11.2017 N 2736/6/99-99-15-02-02-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток платником єдиного податку четвертої групи у разі виплати дивідендів власникам підприємства - фізичним особам за ставкою, чинною на момент виплати та, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до п. 291.2 ст.
291 Кодексу спрощена система оподаткування, обліку та звітності - це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст.
297 Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, зазначених у главі 1 "Спрощена система оподаткування, обліку та звітності" розділу XIV
Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Юридичні особи - сільгоспвиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %, мають право застосовувати четверту групу спрощеної систему оподаткування, обліку та звітності (п. 291.4 ст.
291 Кодексу).
Відповідно до пп. 14.1.49 п. 14.1 ст.
14 розділу І
Кодексу дивіденди - платіж, що здійснюється юридичною особою, у тому числі емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку. Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюється також платіж у грошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини).
Дивіденди як у розумінні Кодексу, так і в бухгалтерському обліку, - це частка прибутку, яку повинен отримати акціонер залежно від свого вкладу в статутний капітал підприємства.
Податкові зобов'язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів сільгоспвиробниками сплачуються за правилами, встановленими п. 57.1-1 ст.
57 Кодексу.
................Перейти до повного тексту