1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
10.10.2017 N 3447/4/99-99-14-02-02-13
З 1 липня 2017 року набрали чинності зміни, внесені до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), відповідно до яких цей пункт після абзацу другого доповнено новим абзацом такого змісту:
"Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження".
Цими змінами визначено єдину формальну підставу для формування платником - покупцем податкового кредиту - факт реєстрації платником - продавцем податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).
Відповідно до підпунктів 21.1.1 і 21.1.4 п. 21.1 ст. 21 Кодексу посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно відповідно до цього Кодексу та інших законів України, інших нормативних актів та не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів платників, в тому числі при реалізації зазначеної вище норми.
Водночас "покупцем" може формуватися сума податкового кредиту за зареєстрованою податковою накладною в ЄРПН при взаємовідносинах із "постачальником":
від імені та без відома якого при неправомірному використанні його засобів електронного цифрового підпису (особистого ключа) надіслано податкову накладну на реєстрацію та який заперечує факт постачання товарів/послуг "покупцю", що підтверджуватиметься заявою такого "постачальника" та/або рішенням суду;
керівника та/або засновника якого визнано судом винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 205 Кримінального кодексу України, та час фіктивного підприємництва цього "постачальника" охоплюватиме період, за який складено документи за фактично не здійсненою ним операцією з постачання товарів/послуг "покупцю";
який має одну або кілька ознак фіктивності (фіктивної діяльності), визначених у ст. - 55-1Господарського кодексу України, наприклад, зареєстровано (перереєстровано) та проваджено фінансово-господарську діяльність, в тому числі складено документи за фактично не здійсненою ним операцією з постачання товарів/послуг "покупцю", без відома і згоди засновника та призначеного у законному порядку керівника такого "постачальника", що підтверджуватиметься зібраними під час досудового розслідування доказами;

................
Перейти до повного тексту