- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
25.10.2017 N 2384/6/99-99-15-02-02-15/ІПК |
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо включення житлово-будівельного кооперативу до Реєстру неприбуткових установ та організацій, надіслане листом Головного управління ДФС у Вінницькій області від 12.10.2017 р. N 3677/8/02-32-12-04/ІПК (вх. ДФС N 1599/ІПК від 13.10.2017 р.) на погодження, та, керуючись ст.
52 Кодексу, повідомляє таке.
Згідно із ст.
6 розділу II
Закону N 1087 кооператив є первинною ланкою системи кооперації і створюється внаслідок об’єднання фізичних, та/або юридичних осіб на основі членства для спільної господарської та іншої діяльності з метою поліпшення свого економічного стану.
Відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи поділяються на виробничі, обслуговуючі та споживчі. За напрямами діяльності кооперативи можуть бути сільськогосподарськими, житлово-будівельними, садово- городніми, гаражними, торговельно-закупівельними, транспортними, освітніми, туристичними, медичними тощо.
Житлово-будівельний кооператив організовується з метою забезпечення житлом членів кооперативу і членів їх сімей шляхом будівництва багатоквартирного жилого будинку (будинків), а у випадках, передбачених законодавством, одно- і двоквартирних жилих будинків садибного типу або багатоквартирного блокованого жилого будинку (будинків) з надвірними будівлями за власні кошти кооперативу з допомогою банківського кредиту, а також для наступної експлуатації та управління цим будинком (будинками) (п. 1 Примірного статуту житлово-будівельного кооперативу затвердженого
Постановою Ради Міністрів УРСР від 30 квітня 1985 року N 186 зі змінами та доповненнями) (далі - Примірний статут).
Згідно з Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими
наказом Державного комітету з питань житлово- комунального господарства від 17.05.2005 р. N 76, житлово-будівельним кооперативом вважається юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об'єдналися на основі об'єднання їх майнових пайових внесків для участі в будівництві або реконструкції житлового будинку (будинків) і наступної його (їх) експлуатації.
Так, відповідно до вимог п. 3
Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації (далі - декларація).
Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми (СС2) та значними. (ССЗ) наслідками, а також комплексів (будов), до складу яких входять об'єкти з різними класами наслідків (відповідальності), здійснюється на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації шляхом видачі відповідними органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката.
Датою прийняття в експлуатацію об'єкта є дата реєстрації декларації або видачі сертифіката (п. 11
Порядку).
Відповідно до пп. 14.1.121 п. 14.1 ст.
14 Кодексу неприбуткові підприємства, установи та організації - неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п. 133.4 ст.
133 Кодексу.
Підпунктом 133.4.1 п. 133.4 ст.
133 Кодексу встановлено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
................Перейти до повного тексту