- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 29.08.2017 р. N 19207/6/99-99-17-03-15 |
Про розгляд звернення
На виконання доручення Міністерства фінансів України Державна фіскальна служба України розглянула лист стосовно врегулювання деяких питань електронного адміністрування ПДВ і межах компетенції повідомляє.
дотримуватися Конституції та діяти виключно у відповідно до
ПКУ та інших законів України, інших нормативних актів;
забезпечувати сумлінне виконання покладених на контролюючі органи функцій;
забезпечувати ефективну роботу та виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень;
не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій.
Функції контролюючого органу визначено ст.
19 ПКУ, зокрема контролюючі органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів (пп. 19.1.1 п. 19 ст.
19 ПКУ) та здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів (пп. 19.1.22 п. 19.1 ст.
19 ПКУ).
Станом на 23.08.2017 р. згідно з інтегрованими картками платника АК "Харківобленерго" обліковувався податковий борг до державного бюджету у сумі 167843 тис. грн., який виник після 01.07.2015 р. у зв’язку із несплатою самостійно задекларованих грошових зобов'язань у сумі 56591,4 тис. гривень.
Податковий борг відповідно до п. 14.1.175 ст.
14 ПКУ - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим
Кодексом.
Грошове зобов'язання платника податків відповідно до п. 14.1.39
ПКУ - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну санкцію, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з п. 95.5 ст.
95 розділу II
ПКУ, у разі якщо податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов'язання та/або пені, визначених платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу в установлені цим Кодексом строки, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, та /або коштів з рахунків такого платника у банках здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду, за умови якщо такий податковий борг перевищує 5 мільйонів гривень та не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати, та відсутні зобов'язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов'язань.
................Перейти до повного тексту