- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.07.2017 N 1368/Т/99-99-13-01-03-14/ІПК |
Державна фіскальна служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо оподаткування отриманої громадянином Франції - податковим резидентом України з джерел за межами України пенсії, що сплачується у рамках пенсійної програми, яка є частиною системи соціального забезпечення Франції, у сумі, що перевищує загальної щорічної суми французької мінімальної пенсії, та у межах компетенції повідомляє таке.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV
Кодексу, пп. 162.1.1 п. 162.1 ст.
162 якого встановлено, що платниками податку на доходи фізичних осіб (далі - податок) є, зокрема, фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
Об’єктом оподаткування фізичної особи - резидента відповідно до ст.
163 Кодексу є, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого згідно з Кодексом включається сума пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати (пп. 164.2.19 п. 164.2 ст.
164 Кодексу).
Разом з тим не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії не підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати (абз. "е" пп. 165.1.1 п. 165.1 ст.
165 Кодексу).
Слід зазначити, що відповідно до п. 13.3 ст.
13 Кодексу доходи, отримані фізичною особою - резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень Кодексу чи міжнародного договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.
Особливості оподаткування пенсії визначені ст. 18 Конвенції, п. 2 якої встановлено, що з урахуванням положень п. 2 ст.
19 Конвенції і незважаючи на положення п. 1 ст.
19 Конвенції, пенсії й інші подібні винагороди, що сплачуються у рамках пенсійної програми як частини системи соціального забезпечення Договірної Держави, її політико-адміністративних підрозділів або місцевих органів влади, підлягають оподаткуванню тільки в цій Державі відповідно до законодавства цієї Держави в тій пропорції від щорічної суми такої пенсії й іншої подібної винагороди, що сплачується резиденту другої Договірної Держави, яка не перевищує загальної щорічної суми французької мінімальної пенсії.
................Перейти до повного тексту