1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 14.07.2017 р. N 1189/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
Про плату за землю
Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Кооперативу щодо плати за землю (далі - Плата) повідомляє.
Кооператив управляє багатоквартирним будинком, який перебуває у спільній власності власників квартир та нежитлових приміщень, не поінформував про наявність правовстановлюючих документів на земельну ділянку, на якій розташований такий багатоквартирний будинок, а також його прибудинкову територію, але має намір з'ясувати порядок обчислення податкових зобов'язань з Плати за вказаний об'єкт.
Щодо підстав виникнення податкових зобов'язань з Плати у Кооперативу
Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками (частина перша ст. 42 Земельного кодексу України, далі - Земельний кодекс).
Порядок передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, що регулює процедуру передачі житлового комплексу на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, а також житлового комплексу або його частини на баланс іншої юридичної особи, статут якої передбачає можливість провадження такої діяльності, з балансу колишнього балансоутримувача, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2002 року N 1521 "Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (далі - Порядок).
Зокрема передача житлового комплексу або його частини з балансу на баланс проводиться разом з планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку та відповідною технічною документацією (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо) (п. 5 Порядку).
Таким чином, вказаний Порядок реалізує забезпечення формування земельних ділянок під багатоквартирним будинком як об'єкта цивільних відносин (ст. 791 Земельного кодексу), щодо якого в Україні передбачено платне використання (ст. 206 Земельного кодексу), право на яке підлягає державній реєстрації та з моменту здійснення якої виникають податкові зобов'язання з Плати (п. 287.6 ст. 287 Кодексу).

................
Перейти до повного тексту