- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 07.07.2017 р. N 1042/6/99-99-13-01-01-15/ІПК |
Державна фіскальна служба Україна, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі -
ПКУ), розглянула звернення .., що перебуває на спрощеній системі оподаткування і застосовує четверту групу спрощеної системи оподаткування, на користь засновників, і повідомляє.
Відповідно до п. 291.2 ст.
291 ПКУ спрощена система оподаткування, обліку та звітності - це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, визначених п. 297.1 ст.
297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, зазначених у главі 1 "Спрощена система оподаткування, обліку та звітності" розділу XIV
ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Юридичні особи - сільгоспвиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %, мають право застосовувати четверту групу спрощеної систему оподаткування, обліку та звітності (п. 291.4 ст.
291 ПКУ).
Для цілей оподаткування зазначені платники зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ст.
44 ПКУ).
Дивіденди як у розумінні
ПКУ, так і в бухгалтерському обліку, - це частка прибутку, яку повинен отримати акціонер залежно від свого вкладу в статутний капітал підприємства.
Відповідно до п. 297.4 ст.
297 ПКУ дивіденди, що виплачуються платниками єдиного податку третьої групи (юридичними особами) та четвертої групи власникам корпоративних прав (засновникам таких платників єдиного податку), оподатковуються за правилами, встановленими розділами II і IV цього
ПКУ.
Податкові зобов'язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів сільгоспвиробниками сплачуються за правилами, встановленими п. 57.1-1ст.
57 ПКУ.
Авансовий внесок, передбачений пп. 57.1-1.2 цього пункту, не справляється лише у разі виплати дивідендів суб'єктам, визначеним пп. 57.1-1.3 цього пункту.
При цьому якщо платіж особою називається дивідендом, такий платіж оподатковується під час виплати згідно з нормами, визначеними згідно з положеннями цього пункту, незалежно від того, чи є особа платником податку (пп. 57.1-1.2 п. 57.1-1ст.
57 ПКУ).
Винятків щодо несплати авансового внеску з податку на прибуток, передбаченого п. 57.1-1ст.
57 ПКУ, для юридичних осіб сільськогосподарських товаровиробників, які є платниками єдиного податку четвертої групи,
ПКУ не передбачено.
Таким чином, якщо ТОВ .., яке являється платником єдиного податку четвертої групи, приймає рішення щодо виплати дивідендів ТОВ .., до нього будуть застосовуватися правила, встановлені п. 57.1-1ст.
57 ПКУ щодо нарахування та сплати до бюджету авансового внеску з податку на прибуток.
При виплаті сільськогосподарськими товаровиробниками дивідендів засновникам - юридичним особам, такі сільгоспвиробники сплачують авансові внески з податку на прибуток за ставкою податку, чинною на момент виплати, яка на сьогоднішній день становить 18 відсотків.
Крім того, такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, затверджену
наказом Мінфіну України від 20.10.2015 р. N 897" Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств" (далі - Декларація) і додаток АВ до неї, який є невід'ємною її частиною. Сума авансового внеску при виплаті дивідендів, сплачена у звітному (податковому) періоді, відображається у рядку 20 Декларації та додатку АВ до цієї Декларації.
................Перейти до повного тексту