1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
30.06.2017 N 907/6/99-99-15-03-03-15/ІПК
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Договір про спільну діяльність - уповноваженої особи (далі - Особа) щодо необхідності реєстрації Особи платником акцизного податку при здійсненні операцій з реалізації метанолу, визначення об’єкту та бази оподаткування, а також обов’язку складання і реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН), подання декларації акцизного податку та повідомляє.
У зверненні Особа зазначає, що є стороною (учасником) договору про спільну діяльність без створення юридичної особи. При цьому Особа планує здійснювати реалізацію придбаного метанолу (спирту метилового) технічного марки А (код 2905 11 00 00 згідно з УКТ ЗЕД).
Відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.
Згідно з пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу метанол технічний (метиловий спирт) (код 2905 11 00 00 згідно з УКТ ЗЕД) є пальним і належить до підакцизних товарів. Акцизний податок з нього справляється та обчислюється за ставкою, визначеною у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, а саме у розмірі 245 євро за 1000 літрів.
Водночас зазначаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 06 липня 2016 року N 409 були внесені зміни до Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року N 113, згідно з якими уповноваженим особам, які ведуть облік діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, надається право реєструватись платником акцизного податку з реалізації пального.
Загальні положення договору про спільну діяльність регулюються нормами Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ).
Так, відповідно до ст. 1130 ЦКУ за договором про спільну діяльність сторони (учасники) цього договору зобов’язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові.
Договір про спільну діяльність укладається у письмовій формі. Умови договору про спільну діяльність, у тому числі координація спільних дій учасників або ведення їхніх спільних справ, правовий статус виділеного для спільної діяльності майна, покриття витрат та збитків учасників, їх участь у результатах спільних дій та інші умови визначаються за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом про окремі види спільної діяльності (ст. 1131 ЦКУ).
Згідно з п. 64.6 ст. 64 Кодексу на обліку у контролюючих органах повинні перебувати, зокрема, договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами, визначені Кодексом. Не обліковуються договори про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені Кодексом.

................
Перейти до повного тексту