- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
29.06.2017 N 892/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо визначення операції контрольованою, якщо право вимоги кредиторської заборгованості за поставлений товар передано іншому нерезиденту, при цьому товар поставлятиметься нерезиденту, що відповідає ознакам, визначеним пп. 39.2.1.2 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст.
39 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), та, керуючись ст.
52 Кодексу, повідомляє.
Для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими є господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування платника податку, що здійснюються, зокрема з пов’язаною особою - нерезидентом та/або нерезидентом, зареєстрованим у державі (на території), що включена до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України (пп. 39.2.1 п. 39.2 ст.
39 Кодексу у редакції, чинній до 01.01.2017 р.).
Операції з контрагентом, зареєстрованим у державі (на території), включеній до зазначеного переліку, визнаються контрольованими з дати включення держави (території) до такого переліку.
Господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, але не виключно:
операції з товарами, такими як сировина, готова продукція тощо;
операції з надання послуг;
операції з нематеріальними активами, такими як роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо, а також з будь-якими іншими об’єктами інтелектуальної власності;
фінансові операції, включаючи лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо;
операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій, купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів (пп. 39.2.1.4 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст.
39 Кодексу).
................Перейти до повного тексту