1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
29.06.2017 N 904/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо практичного застосування окремих норм Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та, керуючись ст. 52 Кодекс, повідомляє таке.
Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму операцій із зростання основного капіталу банку за рахунок внесків учасників
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Положеннями Кодексу не передбачено коригування банком фінансового результату до оподаткування на різниці щодо операцій із зростання основного капіталу банку за рахунок внесків учасників. Такі операції відображаються у фінансовій звітності згідно з правилами бухгалтерського обліку.
Водночас зазначаємо, що згідно з пп. 4, 8 ст. 7 Закону України від 20 травня 1999 року N 679-ХIV "Про Національний банк України" встановлення правил проведення банківських операцій, бухгалтерського обліку і звітності для банків належить до функцій Національного банку України.
Щодо визнання операцій із зростання основного капіталу банку за рахунок внесків учасників, що є нерезидентами, контрольованими
Відповідно до пп. 39.2.1.4 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, але не виключно:
операції з товарами, такими як сировина, готова продукція тощо;
операції з придбання (продажу) послуг;
операції з нематеріальними активами, такими як роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо, а також з будь-якими іншими об’єктами інтелектуальної власності;
фінансові операції, включаючи лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо;
операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій, купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів.
Відповідно до пп. 39.2.1.1 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, а саме:

................
Перейти до повного тексту